Zapraszamy do zapoznania się z oświadczeniem.

Kariera w Empik

O nas


CZY WIESZ, ŻE EMPIK TO:

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ - pierwsze salony otworzyliśmy w 1948 roku. Obecnie nasza sieć liczy ponad 240 salonów. Posiadamy super nowoczesne salony - Future Stores, w których Klienci mają do dyspozycji interaktywnego personalnego doradcę oraz wiele innych nowoczesnych rozwiązań technologicznych. 

LIDER RYNKU -  jesteśmy numerem 1 na polskim rynku w sprzedaży kluczowych kategorii: książki, muzyka, film. Posiadamy jeden z największych sklepów internetowych w Polsce z ofertą ponad 1.5 miliona produktów– zarówno z kategorii tradycyjnie kojarzonych z Empikiem, jak i nowych (tj. Elektronika, Dom i Ogród, Dziecko czy Zdrowie i Uroda).

MARKA OMNICHANNEL – oferujemy Klientom dostęp do naszych produktów poprzez wiele zintegrowanych kanałów, tj, aplikacje mobilne: Empik, EmpikGO, Empik Foto, czy też nowoczesny system ekspresowej rezerwacji - click&collect. 

WYZNACZANIE TRENDÓW  – jesteśmy organizatorem Międzynarodowego Festiwalu „Apostrof” dla miłośników czytelnictwa, Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka oraz największego plebiscytu kulturalnego w Polsce - Bestsellery Empiku.

WSPIERANIE  BIBLIOTEK – w ramach programu lojalnościowego „mój empik”, przekazaliśmy w 2016 roku do bibliotek szkolnych 10.000 nowych książek.

SPOTKANIA Z TWÓRCAMI – corocznie realizujemy  w salonach ponad 1700 spotkań z wybitnymi twórcami kultury i sztuki, koncertów i warsztatów.


NASZE MARKI:

Tworzymy razem z innymi markami Grupę Empik. W jej skład wchodzą poza ogólnopolską siecią salonów Empik, również księgarnie Mole Mole, sklep papierniczy - Papiernik a także w segmencie online - Empik.com, serwis empikfoto.pl i księgarnia internetowa Livro.pl, w segmencie dystrybucji - Platon, jeden z największych dystrybutorów książek w Polsce, współpracujący z ponad 300 wydawcami oraz Spółka Polperfect rozprowadzająca prasę, w segmencie wydawniczym - Grupa Wydawnicza Foksal czyli wydawnictwa W.A.B., Wilga i Buchmann, a w segmencie Digital - spółki Virtualo oraz Biblioteka Akustyczna, będące liderami dystrybucji i realizacji treści cyfrowych oraz audio.


CIEKAWOSTKI:

• blisko 4 mln wizyt, 1,5 mln produktów na stronie empik.com oraz pół mln Klientów na empikfoto.pl w 2017 roku;  

• prawie 3500 Pracowników, w tym ok. 200 w samym zespole e-commerce;

• ponad 240 salonów w 135 miastach;

• średni wiek wszystkich Klientów to 18-34 lata, z czego 75% to kobiety;

prawie 50%  Klientów odwiedza nasze sklepy internetowe nas na urządzeniach mobilnych;

• najchętniej kupowane produkty na empik.com to książki oraz rzeczy z kategorii dziecko i zabawki, na empikfoto.pl: odbitki, fotoksiążki i kubki.


DOCENIŁ NAS RYNEK I KLIENCI:

2 statuetki E-commerce Polska Awards 2017 w kategoriach:

-„Innowacja Roku” dla Empikfoto;

-„Spójność marki w różnych kanałach sprzedaży” dla Empik.com.

Prestiżowa nagroda Omnichannel Retailer of The Year 2017.

Nagroda The Best New Loyalty Activities of the Year 2016 dla programu Mój Empik.

5. miejsce w prestiżowym corocznym rankingu najsilniejszych polskich marek (Siła Marki 2017) ogłaszanym przez dziennik „Rzeczpospolita”! 

Gwiazda Jakości Obsługi 2017 (tytuł zdobyliśmy również za lata: 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008).

2.miejsce w branży sprzedaż i 18.miejsce w ogólnym rankingu TOP 100 Najlepszych Pracodawców w 2017 roku firmy doradczej Universum.