Zapraszamy do zapoznania się z oświadczeniem.

Kariera w Empik

O nas

Empik jest liderem na polskim rynku dystrybucji dóbr kultury. To marka o unikalnym dziedzictwie i legendarne miejsce - dawne “ok

no na świat”. Marka jest obecna w polskim krajobrazie kulturalnym od blisko 65 lat (wcześniej jako Kluby Międzynarodowej Prasy i Książki). W 190 salonach na terenie Polski, Empik oferuje unikalny mix produktów kultury, wiedzy i rozrywki: obok książek z różnych dziedzin, także prasę, płyty, filmy, gry i programy multimedialne, produkty art&pap, zabawki, gry planszowe, gadżety o oryginalnym designie oraz  najszerszy wybór biletów na imprezy kulturalne i rozrywkowe. Empik odwiedza rocznie ponad 28 milionów klientów, dla których jest przewodnikiem po tym, co w kulturze najmodniejsze i najbardziej godne uwagi.

 

Oferta Empiku obejmuje pozycje najbardziej wartościowe, najciekawsze, inspirujące i intrygujące; jest skierowana do odbiorców w każdym wieku, o różnych gustach i zainteresowaniach.

Nasi klienci

mogą wybierać spośród setek tysięcy produktów - zarówno publikacji tzw. masowych, bestsellerów, nowości (często także tytułów przedpremierowych), jak i pozycji adresowanych do koneserów, produkcji niszowych, niezależnych i elitarnych.

 

Podstawowym celem naszego działania jest zaspokajanie potrzeb i wymagań naszych klientów. Jego realizację opieramy na odpowiednio dobranej kadrze pracowników, którzy tworzą długofalową strategię sprzedaży i promocji firmy.

 

Nasi specjaliści zajmują się pozyskiwaniem dostawców i nowych produktów, negocjowaniem kontraktów oraz utrzymywaniem bardzo dobrych relacji z kontrahentami. W celu zapewnienia odpowiedniego funkcjonowania bieżących procesów, Pracownicy IT dbają o rozwój narzędzi informatycznych poprzez wdrażanie najnowszych rozwiązań technologii. Dodatkowo wspierają analityków biznesowych, raportowanie zarządcze i operacyjne.

 

Dążymy do rozwijania potencjału zawodowego naszych pracowników, skupiając się na doskonaleniu ich umiejętności. Wierzymy, że wzmacnianie tego, co w ludziach najbardziej wartościowe powoduje ich pełny rozwój oraz gwarantuje sukces zawodowy i osobisty. Z tego powodu stwarzamy dla  naszych pracowników odpowiednie warunki rozwoju własnych kompetencji poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do nowych technologii. Jesteśmy również organizacją, która w sposób otwarty i przejrzysty przedstawia ścieżkę kariery dla pracowników.

 

Pracownikom w pierwszych dniach ich nowej pracy oferujemy szkolenie adaptacyjne, które między innymi polega na zapoznaniu pracownika z realiami życia salonowego. Takie działanie ułatwia nowozatrudnionym „wejście” do organizacji.

 

Kadrze kierowniczej oferujemy możliwość rozwoju kompetencji poprzez uczestniczenie w opracowanych specjalnie na ich potrzeby programach rozwojowych. W ramach rozwoju zawodowego, dla pracowników oferujemy udział w wielu cyklach szkoleniowych. Wszystkie nowo zatrudnione osoby do salonu Empik  przechodzą dodatkowo szkolenie dostarczające wiedzy dot. efektywnej pracy z Klientem.

Empik laureatem Godła Jakość Obsługi 2012!

Empik po raz kolejny zdobył nagrodę polskich konsumentów za najlepszą jakość obsługi. To już czwarty tytuł Godła Jakość Obsługi dla firmy. Tym samym Empik znalazł się w gronie TOP 100 Najprzyjaźniejszych Firm.

Program Jakość Obsługi www.jakoscobslugi.pl regularnie bada poziom jakości obsługi i satysfakcji klientów i każdego roku w imieniu konsumentów przyznaje najlepszym firmom Godła Jakość Obsługi. O tym, które z nich otrzymają to wyjątkowe wyróżnienie decydują opinie i oceny konsumentów z całej Polski. Otrzymują je tylko te firmy, które zdaniem konsumentów, każdego dnia oferują im najwyższy poziom jakości obsługi i najlepiej odpowiadają na ich potrzeby. Nagrodzeni tworzą elitarne grono firm, cieszących się największym zaufaniem i uznaniem klientów.

Co najważniejsze wysoki poziom obsługi jest stałym standardem naszej działalności - Empik kwalifikuje się do finałowego TOP 100 od 2009 roku. Ten sukces, to sukces pracowników Empiku, którzy w codziennej pracy z klientami są najlepszą wizytówką firmy.

 

Empik w gronie najbardziej atrakcyjnych Pracodawców.

 

W roku 2011 Empik sp. z o.o. według badania Universum Professional Survey zajął drugie miejsce w kategorii Humanistyka. W badaniu wzięło udział ponad 17 tys. studentów z ok. 100 najlepszych uczelni wyższych w Polsce. Celem badania było poznanie oczekiwań i preferencji respondentów związanych z ich karierą i rozwojem zawodowym. Na podstawie badania powstał ranking Idealny Pracodawca, obrazujący poziom atrakcyjności firm dla potencjalnych pracowników. Ranking został podzielony na kategorie: biznes, inżynieria, IT, nauki ścisłe i nauki humanistyczne.

Więcej informacji na temat naszej firmy, jej historii i osiągnięć