Zapraszamy do zapoznania się z oświadczeniem.

Kariera w Empik

Salony

Skąd dowiem się o ofercie pracy w salonie?
Wszystkie ogłoszenia rekrutacyjne empik publikowane są w internetowych portalach rekrutacyjnych:

  • pracuj.pl
  • gazetapraca.pl
  • jobpilot.pl

Wystarczy odnaleźć ofertę, która Cię interesujące, a następnie zaaplikować, wysyłając  curriculum vitae oraz list motywacyjny.  System zarządzania aplikacjami gwarantuje dotarcie korespondencji do adresata.

Ważne: pamiętaj, by dołączyć potwierdzoną podpisem zgodę na przetwarzanie przez firmę empik Twoich danych osobowych.
Uprzejmie informujemy, że firma Empik nigdy nie wymagała i nie wymaga w swoich ogłoszeniach o pracę przesłania do celów rekrutacyjnych jakichkolwiek skanów dokumentów osobistych (m.in. dowodu osobistego) od potencjalnych kandydatów.
Wszelkie ogłoszenia, w treści których takie oczekiwanie zostało zawarte, należy traktować jako fałszywe, mające na celu wyłudzenie danych osobowych. Empik nie jest nadawcą takich ogłoszeń i jednocześnie przestrzega przed odpowiadaniem na nie.
 
Kiedy nastąpi kontakt ze strony empik?
Przysłane aplikacje podlegają standardowej procedurze selekcji. Kontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami, których następnie zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne w wybranej lokalizacji.

Czego mogę się spodziewać?
W  przypadku nowo otwieranych salonów empik stosujemy dwuetapową ścieżkę rekrutacji:

1    assesment center            (dzień pierwszy)
2    rozmowy indywidualne       (dzień drugi)

Co to jest Assesment Center?
Jest to metoda rekrutacyjna polegająca na obserwacji zachowań kandydatów podczas wykonywania konkretnych zadań. Pozwala ona uzyskać informację na temat poziomu spełnienia przez uczestnika Assesment Centre kluczowych kompetencji na danym stanowisku. Zadania, przed jakimi staje kandydat, to różnego rodzaju ćwiczenia symulacyjne, scenki oraz zadania praktyczne. W trakcie  ich wykonywania, uczestnik assesment centre jest oceniany przez tzw. asesorów.  Ocena zachowań ma charakter selekcyjny i na jej podstawie wyłaniani są kandydaci, którzy znajdą się w drugim etapie rekrutacji.

Rozmowy indywidualne
Osoby rekomendowane po assesment center, drugiego dnia rekrutacji odbywają rozmowy indywidualne z przedstawicielami firmy. To czas na autoprezentację, szersze przedstawienie się jako potencjalnego pracownika oraz poznanie odpowiedzi na interesujące kandydata kwestie dotyczące oferty pracy.

Informacja zwrotna
Wszystkie osoby, które zostały zaproszone na spotkanie rekrutacyjne otrzymują informację zwrotną ze strony firmy empik  niezależnie od wyniku rekrutacji. W trosce o komfort osób biorących udział w procesie rekrutacyjnym zapewniamy poufność informacji i terminowość deklarowanej odpowiedzi z naszej strony.

Dlaczego warto brać udział w rekrutacji empik?
  • poznasz swój potencjał osobowościowy, zyskując tym samym szanse rozwoju zawodowego,
  • sprawdzisz się w profesjonalnym procesie rekrutacji,  gwarantującym bezstronność i obiektywizm oceny,
  • dowiesz się więcej na temat funkcjonowania firmy empik, jej struktury i możliwości rozwoju,
  • zyskasz doświadczenie, które może okazać się kluczowe dla Twojej kariery.

W sekcji empikowe wieści informujemy o planowanych otwarciach salonów empik, natomiast w sekcji Oferty możesz sprawdzić, czy poszukujemy obecnie kandydatów na interesujące Cię stanowisko.

 

O tym, kto sprawdza się w pracy w empiku opowiada Konrad, Doradca klienta w Dziale art & pap oraz prasa w Poznaniu:  

W empiku sprawdzają się ludzie otwarci, pozytywnie nastawieni do innych, uprzejmi. Trzeba być nastawionym na pomaganie innymi, traktować to jak swego rodzaju powołanie. Trzeba mieć też odwagę wyrażania swoich poglądów – umieć podjąć rozmowę z klientem, odradzić mu jakąś książkę, polecić inną. Trzeba zachować swój indywidualizm. Sprawdzają się osoby uśmiechnięte. Każdy jest oczywiście inny, zna się na czymś innym, dlatego nie można się też wstydzić, że się czegoś nie wie. Jeśli nie zajmuję się grami i nie potrafię doradzić klientowi gry dla chłopaka, który ma 15 lat, to nie mogę ściemniać. Proszę koleżankę z działu gier, by pomogła. Nie można udawać, że się jest osobą wszechwiedzącą. Nie można też się chować za regałem, po kliencie widać, że jest zagubiony, szuka czegoś. Można oczywiście udać, że się tego nie widzi, ale w tej pracy chodzi o to, by pomagać. Ważna jest też umiejętność wyczucia, z jakim klientem mamy do czynienia, kim on jest i czego potrzebuje. Trzeba być elastycznym, umieć rozmawiać z różnymi ludźmi. Inaczej podejść do starszej osoby, która jest zupełnie zagubiona w empiku, inaczej do młodej osoby, która mówi nam po imieniu i posługuje się slangiem, inaczej do klienta, który dokładnie wie, czego chce. Trudno określić profil klienta empiku. Tu naprawdę przychodzą bardzo różni ludzie.